postheadericon Szkolenia na głównego księgowego

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się kursy na głównego księgowego, które pozwalają na zdobycie dobrze płatnej pracy. Jednak nie każdy może wziąć w  nich udział, ponieważ zarezerwowane są one dla osób, które już posiadają kilkuletnie doświadczenie na stanowisku w pionach finansowo-księgowych oraz wiedzę z zakresu kursu dla samodzielnych księgowych (bilansistów).

Przede wszystkim, w ramach warsztatów słuchacze zapoznają się z najważniejszymi zagadnieniami z dziedziny finansów i księgowości dotyczącymi zaawansowanej rachunkowości finansowej, rachunków kosztów i rachunkowości zarządczej. Poza tym, kursant zdobędzie wiedzę na temat elementów organizacji biznesu czy finansów przedsiębiorstw. Z pewnością, równie ważne są zajęcia poświecone sporządzaniu i analizie sprawozdań finansowych. Oprócz tego, uczestnicy warsztatów nauczą się przygotowywać księgi do badania sprawozdania finansowego. Oczywiście, w trakcie szkolenia nie może zabraknąć lekcji poświęconych wybranym zagadnieniom podatkowym oraz zajęć na temat prawa gospodarczego i zarządzania informacją IT.

Na uwagę zasługuje fakt, iż kursanci uczestniczą zarówno w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Ponadto, kurs jest prowadzany przez najlepszych specjalistów, którzy posiadają ogromne doświadczenie w tej branży. Oczywiście, w trakcie szkolenia przeprowadzane są sprawdziany wiadomości, których zaliczenie jest warunkiem udziału w egzaminie dyplomowym. Trzeba zaznaczyć to, iż słuchacze po zdanym egzaminie końcowym uzyskują certyfikat głównego księgowego z potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych wydawanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jako organizację zawodową, członka Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC).

Warto podkreślić to, iż kurs na głównego księgowego nie należy do najtańszych, bowiem, jego koszt wynosi 4350 złotych, zaś członkowie stowarzyszenia płacą 3915 złotych, a osoby kontynuujące naukę 4132, 50 zł. Jednak w przypadku wpłat dokonywanych przez osoby fizyczne, istnieje możliwość płatności ratalnej. Kurs liczy 212 godzin wykładowych, w tym 4 godziny na egzamin. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu ( w godzinach popołudniowych od 17.00 do 20.15)  lub w soboty (od 9.00 do 15.30). Należy wspomnieć o tym, iż istnieje też możliwość wzięcia udziału w kursie na głównego księgowego, organizowanego przez prywatne ośrodki szkoleniowe, które są tańsze i krócej trwają, choć nie zawsze prowadzone są na wysokim poziomie.

A, co najważniejsze od pewnego czasu coraz większym uznaniem cieszą się internetowe kursy na głównego księgowego, gdyż aby wziąć w nich udział, nie musimy wychodzić z domu. Uczestniczymy w zajęciach, kiedy chcemy i tempo pracy dostosowujemy do własnych możliwości.